Loading Circle

Oferta dla szkół

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, Serdecznie zapraszamy do fascynującej podróży przez historię i dziedzictwo wypalania węgla drzewnego w Bieszczadach. Zabierzemy was na żywą lekcję historii, która pozwoli wam zgłębić tajniki ginącego zawodu smolarza.OFERTA ZAWIERA:

Edukacyjne zwiedzanie Ekomuzeum - Lekcje poprowadzi przewodnik, który z pasją wprowadzi was w historie tej niegdyś charakterystycznej dla Bieszczad profesji. Pokaże eksponaty, opowie ciekawostki i odpowie na wasze pytania. Dowiecie się jak przebiega proces pirolizy drewna i jak żyją smolarze, jak było kiedyś, a jak jest teraz. Poznacie różne gatunki drzew używane na wypale, zastosowanie węgla drzewnego i wiele więcej. Dymiące retorty, mielerz, zabytkowy pojazd do zrywki drewna i galeria zdjęć - to wszystko czeka na was podczas tej wyjątkowej lekcji.
Opcjonalnie:
Ciepły posiłek - Kiełbaski z grilla z dodatkami + gorąca herbata.


CENNIK

Cena uzalezniona jest od wielkosci grup:
0-20 osób - 30zł/osoba
21-40 osób - 27zł/osoba
41-80 osób - 25zł/osoba
81+ osób - 24zł/osoba
1 opiekun na 10 osób
Gratis


REZERWACJA

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły ustalane indywidualnie, prosimy o kontakt pod numerem tel. 533705209 lub pod adresem e-mail nawypale@gmail.com


LOKALIZACJA

Zajęcia odbędą się w Ekomuzeum "Na Wypale", w Radoszycach przy drodze głównej na trasie Komańcza-Cisna(obok składu drewna) Czas trwania zajęć około 30min.